Tour do Pologne !

Siedem etapów, start w Pruszkowie, meta w Krakowie, ponad 1100 kilometrów – tak w skrócie będzie wyglądała trasa 68. Tour de Pologne UCI World Tour, który rozpocznie się 31 lipca, a zakończy 6 sierpnia.

Drugi rok z rzędu, kolarze największego wyścigu kolarskiego w Polsce oraz jednego z największych na świecie, przejadą przez Myszków. 1 sierpnia, podczas 2 etapu z Częstochowy do Dąbrowy Górniczej, kolarze wjadą do Myszkowa drogą nr 793 od strony Żarek, pojadą ulicami Kościuszki, Pułaskiego, następnie skręcą w drogę nr 791 i pojadą ulicami Krasickiego i Paderewskiego w stronę Mrzygłodu a dalej Zawiercia. Na rynku w Mrzygłodzie zlokalizowana będzie premia specjalna. Planowany przejazd peletonu przez nasze miasto to godz. ok. 15.45-16.30.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców na trasę wyścigu do dopingowania i kibicowania kolarzom.

22 zespoły pojawią się na starcie tegorocznego 68. Tour de Pologne UCI World Tour. Oprócz 18 najlepszych ekip na świecie z grona ProTeams, zaproszenie od Dyrektora Generalnego Wyścigu Czesława Langa otrzymały: CCC Polsat Polkowice, Da Rosa – Cermica Flaminia, Skil – Shimano oraz Reprezentacja Polski.

W Tour de Pologne – z uwagi, że należy do największych wyścigów na świecie – pojawi się 18 najlepszych zespołów, należących do grona ProTeams. Są to: AG2R La Mondiale (FRA), BMC Racing Team (USA), Euskaltel-Euskadi (ESP), Garmin-Cervelo (USA), Katiusza (RUS), Lampre-ISD (ITA), Leopard Trek (LUX), Liquigas-Cannondale (ITA), Movistar (ESP), Omega Pharma-Lotto (BEL), Pro Team Astana (KAZ), Quick-Step (BEL), Rabobank (NED), Sky Pro Cycling (GBR), Team HTC-Highroad (USA), Team RadioShack (USA), Saxo Bank SunGard (DAN) i Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team (NED).

 

Uwaga !

Od godziny 15.00 nastąpi zamknięcie ulic, po których jechać będzie tegoroczny Tour de Pologne !

 

Żródło: http://www.miastomyszkow.pl/