Trener Osyra opuścił MKS Myszków

Od poniedziałku dotychczasowy szkoleniowiec drużyny seniorów MKS Myszków Wojciech Osyra prowadzi już nowy zespół. Jest nim …. Polonia Poraj.

Trener Wojciech Osyra w ostatnim czasie wykonał ogromną pracę dla naszego klubu. Zespół objął jeszcze gdy MKS grał w III lidze i pomimo ogromnych problemów finansowych i organizacyjnych zajął z tym zespołem 10 miejsce w tabeli. Po wycofaniu się zespołu z rozgrywek III ligi opolsko-śląskiej, Wojciech Osyra powrócił na stanowisko szkoleniowca MKS-u gdy ten zajmował ostatnie miejsce w tabeli ligi okręgowej mając na koncie 0 pkt. po 10 kolejkach ligowych. Zdobył z drużyną 34 pkt w kolejnych 22 meczach i tylko ze względu na decyzje podjęte w CzOZPN musiał zaznać spadku do A-klasy. W A-klasie poprowadził zespół w 8 meczach, zdobył z nim 20 punktów, które pozwalają naszej drużynie na zasiadanie na fotelu lidera tych rozgrywek. Łącznie trener poprowadził naszą drużynę w 45 meczach ligowych i zdobył z nią 74 pkt co zważając na trudy z jakimi boryka się w ostatnich latach MKS Myszków należy uznać za znakomity rezultat. W poniedziałek trener pożegnał się z zawodnikami i rozpoczął nową drogę na swoim trenerskim szlaku.

Wojciech Osyra w czasie pracy w naszym klubie dał się poznać jako dobry fachowiec, opiekun młodzieży, solidny i przyjazny człowiek. Dziękujemy za trud włożony w funkcjonowanie naszego klubu. Życzymy naszemu trenerowi wielu sukcesów z kolejnymi zespołami.