Wygrana w Wielkich Rzekach

MKS Myszków flaga

Nie w Zawadzie a Wielkich Rzekach zagrali myszkowianie o kolejne punkty z Wartą Zawada. Od samego początku nasi zawodnicy starali się zdobyć inicjatywę ale na niezwykle nierównym boisku trudno było o składne akcje. Mimo to konsekwentna próba rozgrywania piłki pozwalała na zbliżanie się pod pole karne w okolicach którego zawadzianie coraz częściej niezgodnie z przepisami zatrzymywali piłkarzy trenera Dziółki. Po jednym ze stałych fragmentów Piotr Podeszwa uderzył w środek bramki jednak bramkarz odbił piłkę do której dobiegł Kamil Pysno i głową skierował ją do pustej bramki. Niespełna 5 minut później z piłką w pole karne wbiegł Robert Szczepaniak a za jego nieprzepisowe zatrzymanie zespół Warty został ukarany rzutem karnym, którego na bramkę zamienił Piotr Podeszwa. Rezultatem 2:0 zakończyła się pierwsza połowa. Od początku drugiej połowy zabrakło w składzie trenera Dziółki i Błażeja Gradka a w ich miejsce wszedł Daniel Sroślak i rekonwalescent Daniel Ruciński. Zaraz po rozpoczęciu gry akcję Patryka Grima wykończył strzałem z 8 metrów Daniel Sroślak zdobywająć 13 bramkę w sezonie. Chwilę później, na boisko wszedł Piotr Filipowicz, również wracający po urazie kolana. Powrót do gry zarówno Rucińskiego jak i Filipowicza cieszy w perspektywie kolejnych rozgrywanych co 3 dni meczy ligowych. Dobry występ zaliczył też Konrad Wieczorek, który pojawił się na ostatnie minuty meczu.

Myszkowianie wygrali mecz, w którym najtrudniejszym przeciwnikiem była trudna płyta, choć trzeba przyznać, że nasi rywale grali bardzo ambitnie jednak mimo stworzenia kilku dobrych okazji zabrakło im wykończenia akcji.

Odnotować również należy, że w 75 minucie spotkania drugiego rzutu karnego na bramkę nie zamienił Piotr Podeszwa, po strzale którego piłka trafiła w słupek. Wprawdzie gospodarze protestowali przeciwko podyktowaniu rzutu karnego, to trzeba stwierdzić, że w niegroźnej sytuacji w narożniku pola karnego bramkarz Warciarzy niepotrzebnie popchnął Roberta Szczepaniaka a sprawiedliwie prowadzący zawody sędzia słusznie podyktował drugą jedenastkę.

Kolejne spotkanie MKS rozegra w środę, 1 maja o godz. 17.30 w Myszkowie a będzie to ostatnia okazja, żeby zobaczyć nasz zespół w maju na własnym boisku. Następne mecze rozgrywane będą bowiem na wyjazdach. Naszym rywalem będzie Sparta Szczekociny. Zapraszamy na stadion MKS-u.

Warta Zawada – MKS Myszków 0:3 (0:2)

Skład MKS-u: Wilk – Wrona, Pysno, Kuczek, Piątkowski – Gradek, Napora, Szczepaniak, Grim, Podeszwa – Dziółka

Bramki: Pysno, Podeszwa, Sroślak.

https://www.facebook.com/events/188570761294237/