Wywiad z byłym trenerem, Wojciechem Osyrą !

Futboljura: Witam Panie trenerze czy wiadomo już, gdzie będzie Pan pracował w najbliższym sezonie?

Wojciech Osyra: Na tą chwilę pozostaje bez pracy. Umowa z Myszkowem skończyła mi się wraz z końcem czerwca i z wiadomego powodu czyli niewystartowania w rozgrywkach III Ligi nie zostanie ona przedłużona. Miałem dwie propozycje z drugiej ligi, ale ostatecznie wybrano inne kandydatury.

FJ: Jak Pan będzie wspominał pracę w MKS Myszków?

WO: Praca w Myszkowie była dla mnie bardzo miłych, a zarazem pozytywnym doświadczeniem. Muszę przyznać, że współpracowało mi się bardzo dobrze zarówno z Zarządem jak i zawodnikami. Podczas mojej pracy widziałem jak Zarząd walczył o to żeby pozyskać środki na dalszą działalność. Wiosną zdobyliśmy tylko dwa punkty mnie niż jesienią, a trzeba zaznaczyć, że klub opuściło 12 piłkarzy, natomiast na ich miejsce pozyskaliśmy pięciu. Uważam, że gdyby w Myszkowie została III ligowa piłka to wystarczyło dokonać drobnych korekt w składzie i moglibyśmy walczyć o miejsce na podium.

FJ: Czy śledzi Pan dalsze losy zawodników z Myszkowa? Część z nich już trenuje z innymi klubami, natomiast Piotrek Prusko podpisał kontrakt z beniaminkiem Pilicą Koniecpol.

WO: Uważam, że Piotrek ze swoimi umiejętnościami, ale również podejściem do pracy mógłby występować nawet w I Lidze. Grzesiek Górski podpisał kontrakt z Nadwiślanie, który mocno się zbroi. Ja również chce pomóc chłopcom w znalezieniu nowych klubów. Doskonale znam ich umiejętności.

FJ: A co z Michałem Sołtysikiem, który wg mnie jest największym talentem jaki pojawił się w regionie zawierciańsko-myszkowskim od kilku lat?

WO: Zgodzę się z tym, że Michał prezentuje się bardzo dobrze chociaż potrzebuje jeszcze „drobnych szlifów”. Jego dodatkowym atutem jest wiem młodzieżowca. Słyszałem o przymiarkach, ale konkretów nie mogę zdradzić ze względu na dobro rozmów.

FJ: Czy zobaczymy jeszcze Pana w roli szkoleniowca w naszym regionie?

WO: Jeżeli pojawiłaby się ciekawa oferta to na pewno bym ją przemyślał. Dobrze mi się tu pracowało.

FJ: W swoim imieniu oraz redakcji futboljury dziękuje za owocną współprace oraz za to, że zawsze mogliśmy liczyć na informacje od Pana. Zarazem życzymy powodzenia w dalszej pracy.

WO: Dziękuje również za współpracę również jestem z niej zadowolony.

 

 

Rozmawiał: Sebastian Dziedzic

Żródło: http://www.futboljura.pl/