Zagrali na szóstkę

MKS w sobotnie popołudnie zmierzył się z zespołem KS Częstochowa. Częstochowianie tylko przez pierwsze fragmenty gry stawiali opór a szybko zdobyte bramki ustawiły mecz i do końca już myszkowianie dominowali zdobywając sukcesywnie kolejne gole. Podopieczni Dawida Krzętowskiego zdobyli trzy gole do przerwy i w drugich 45 minutach dołożyli kolejne trzy trafienia.

Zwycięstwo bardzo cieszy. Myszkowianie nie stracili gola a i łatwiej niż w początkach sezonu trafiają do siatki rywali. Co warte podkreślenia w dzisiejszym meczu szkoleniowiec niebiesko-białych nie mógł skorzystać z Szymona Zboralskiego, Michała Brusia, Pawła Skwarczyńskiego, Dawida Gajdy, Piotra Napory i Sebastiana Szczepankiewicza a zespół mimo to wyglądał solidnie. Większość z wymienionych zawodników powinna wrócić do drużyny do kolejnego spotkania z liderującym w naszej grupie ligi okręgowej Amatorowi Golce. W pierwszej drużynie seniorów zadebiutował też wychowanek MKS-u Michał Kondela, który w ostatniej chwili dołączył do składu meczowego. Dobre występy w B-klasowej drużynie pozwoliły na dobre przygotowanie do meczu a i pokazały, że do pierwszej drużyny może być bliżej niż się może wydawać. Brak Michała Brusia został w pełni skompensowany przez Bartłomieja Gęsikowskiego a jako bramkarz rezerwowy zasiadł Bartłomiej Wilk. Za pomoc w trudnej sytuacji golkiperowi należą się słowa podziękowania. Nie trenował bowiem od początku sezonu skupiając się na pracy zawodowej jednak mimo to można było na niego liczyć.

Co również godne podkreślenia pomimo licznych zmian kadrowych w ostatnich miesiącach, co spowodowane było odejściem z drużyny wielu wychowanków i koniecznością dokoptowania zawodników spoza Myszkowa, w drużynie MKS-u zagrało aż 7 wychowanków.

MKS Myszków – KS Częstochowa 6:0 (3:0)

Bramki MKS: Korbel, Rados x 3, Szczepaniak, Zdanowski

Skład MKS-u: Gęsikowski – Nowakowski, Maternik, Kryger, Kołodziej – Winnicki, Szczepaniak, Ciekot, Korbel, Zdanowski – Rados

Grali też: Wrona, Pysno, Mikołajczyk, Kondela