Zawiercie rośnie w siłę

Sparingi MKS Myszków

MKS rozegrał wczoraj kolejny sparing w okresie przygotowawczym. Rywalem niebiesko-białych był etatowy nasz rywal Warta Zawiercie.

Zawiercianie są liderem ligi okręgowej i wciąż się wzmacniają odbudowując swoją pozycję w śląskim futbolu. Było to dobrze widoczne w sparingu gdzie występujący w roli gospodarzy zawodnicy Warty byli równorzędnym rywalem a zacięte spotkanie zakończyło się minimalnym zwycięstwem naszych przeciwników 5:4.

Trener Mosna nadal eksperymentował z ustawieniami zespołu, do czego zresztą zmusiła go nieobecność Tomasza Radosa i Bartosza Braksatora narzekających na urazy. Nie w pełni gotowy jest jeszcze do gry Dawid Kołodziej a Robert Szczepaniak zasygnalizował w tym tygodniu chęć wyjazdu za granicę za pracą co dość znacznie limituje nasza kadrę na okres wiosenny. Myszkowianie mają za sobą najtrudniejszą część okresu przygotowawczego i powoli będą schodzili z obciążeń, co w kolejnych meczach powinno być widoczne.

Widać było, że nogi były ciężkie a dynamiką Zawiercianie nas przewyższali i po raz kolejny w meczu sparingowym okazali się od nas lepsi. Bramki dla MKS-u zdobywali: Szymon Rosochacki 3 oraz Michał Skórski.