Zieloni lepsi o jedną bramkę

Sparing MKS Myszków

Ostatnimi czasy większość sparingów MKS-u z Zielonymi kończy się wynikiem 1:0. W styczniowym sparingu o jedną bramkę lepsi byli zawodnicy z Myszkowa, dzisiaj jedyną  bramkę meczu zdobyli zawodnicy z Żarek.

Mecz rozegrano na bocznym boisku MKS-u, więc podłoże nie sprzyjało szybkiej, kombinacyjnej grze. Zespoły musiały ograniczać się do prostych zagrań, bowiem wymiana kilku podań nie była raczej możliwa. Mecz miał wyrównany przebieg, choć więcej dogodnych okazji do zdobycia bramek mieli IV ligowcy z Żarek. W meczu tym nie wystąpił żaden z grających trenerów i zarówno trener Dziółka jak i trener Trepka przyglądali się formie swoich podopiecznych zza bocznej linii boiska. Nie zagrał też od początku meczu Wojciech Błaszczyk, który w pierwszym meczu z Polonią Poraj będzie pauzował za żółte kartki. Z boku obrony wystąpił za to Ariel Mikołajczyk, którego grze z uwagą przyglądał się nasz szkoleniowiec. Decyzja, czy kolejny z zawodników Victorii Częstochowa zagra wiosną w MKS-ie zapadnie w przyszłym tygodniu. Po przerwie jedyna bramkę meczu zdobyli zawodnicy Zielonych. Na strzał z 20 metrów zdecydował się jeden z zawodników gości i piłka uderzyła w plecy obrońcy MKS-u zmieniając tor lotu i wpadając w sam środek bramki. Michał Bruś nie miał już szans na dobrą interwencję i z bramki cieszyli się Żarczanie. Do końca meczu wynik już się nie zmienił.

MKS miał problemy ze stwarzaniem sytuacji bramkowych. Nie w pełni dyspozycji jest jeszcze Daniel Ruciński. Tomasz Rados pozwala na przytrzymanie piłki w przodzie ale nie ma to jeszcze przełożenia na zdobywanie bramek przez nasz zespół. W 6 meczach sparingowych zdobyliśmy ich dopiero 7. Daniel Sroślak, który zdobył ich 4, prawdopodobnie nie pojawi się już w tym sezonie na boisku, bowiem kontuzja kolana okazuje się być poważna. Diagnoza w sprawie stanu zdrowia napastnika, powinna być znana w przeciągu kilku dni. Problemy ze zdrowiem nie pozwalają też na udział w treningach Mateuszowi Gawrońskiemu.

Za tydzień ostatni sparing z Ostoją Żelisławice. Niewygodny rywal z Żelisławic, z którym jeszcze MKS nie odniósł zwycięstwa (przynajmniej w ostatnich sezonach) będzie jedynym rywalem z niższej ligi, z którym MKS zmierzy się w okresie przygotowawczym. Miejmy nadzieję, że sparingi z zespołami z wyższych lig przyniosą korzyść w meczach ligowych.

MKS Myszków – Zieloni Żarki 0:1(0:0)

Skład MKS: Bruś – Mikołajczyk, Krawczyk, Filipowicz, Nowakowski – Wrona, Szczepaniak, Wieczorek, Korbel – Ruciński, Rados

Grali też: Gęsikowski, Ulanicki, Gradek, Greń, Błaszczyk, Lewicki, Szczepankiewicz