Zwycięstwo w meczu na szczycie

Myszkowianie w meczu 19. kolejki zawitali do Konopisk w roli faworyta ale mecz z trzecią siłą naszej grupy budził na pewno wśród kibiców duże obawy. Myszkowianie zagrali jednak dobre zawody, choć mecz nie ułożył się dla nich korzystnie. Myszkowianie od pierwszych minut starali się rozgrywać piłkę i  szybko zdobyć gola. Sztuka ta jednak udała się gospodarzom i zamiast kontrolowania spotkania trzeba było gonić wynik. Chwile później zawodnicy Lotu mogli podwyższyć wynik spotkania ale dobrze interweniował Michał Bruś. Wyrównać udało się w pierwszej połowie za sprawą skutecznie egzekwującego jedenastkę Tomasza Radosa. W drugiej połowie szybko dwa gole zdobył Kamil Korbel a wynik ustalił pięknym bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego Tomasz Zdanowski i z trudnego terenu MKS wywiózł bardzo cenne trzy punkty.

Cieszy dublet dobrze grającego Kamila Korbela. To już trzeci taki wynik zawodnika MKS-u w tej rundzie. Wcześniej dokonali tego Tomasz Rados i Szymon Rosochacki a więc za każdym razem sztuka ta udawała się innemu zawodnikowi co pokazuje, że w ataku rywale muszą się strzec co najmniej kilku zawodników niebiesko-białych. Brak strzelców był największym mankamentem zespołu w pierwszej części sezonu. Na boisko okręgówki powrócił po prawie dziewięciu miesiącach Piotr Napora co cieszy w kontekście końcówki sezonu. Dobre zawody rozegrali zawodnicy z bocznych sektorów boiska, Piotr Nowakowski i Marcin Czerwiński oraz po raz kolejny Paweł Skwarczyński.

Za tydzień w lidze przeciwnikiem będzie Sparta Tworóg i ze względów kadrowych na pewno nie będzie to łatwy mecz. Za kartki będą pauzować: Szczepaniak, Ciekot i Maternik. Do składu powróci Dawid Kołodziej i być może Krystian Winnicki, który ucierpiał w kolizji drogowej w drodze na piątkowy trening. Więcej szans dostana być może zmiennicy. W środku tygodnia czeka nas jednak jeszcze jedno wydarzenie. W środę o godz. 17.00 MKS zmierzy się w półfinale Pucharu Polski szczebla okręgowego z występującymi w czwartej lidze  rezerwami Rakowa Częstochowa. Serdecznie zapraszamy.

Lot Konopiska – MKS Myszków 1:4 (1:1)

Skład MKS: Bruś – Nowakowski, Maternik, Zdanowski, Czerwiński – Myga, Ciekot, Korbel, Skwarczyński – Rados, Rosochacki

Grali też: Zboralski, Napora, Pysno, Wrona

Bramki MKS: Rados, Korbel x 2, Zdanowski

Zespół Pl Pts
1 MKS Myszków 19 50
2 Amator Golce 19 43
3 Unia Kalety 19 34
4 Lot Konopiska 19 34
5 Orzeł Babienica/Psary 19 32
6 Liswarta Krzepice 19 30
7 KS Częstochowa 19 29
8 Liswarta Lisów 19 23
9 Victoria Częstochowa 19 22
10 LKS Sieraków Śląski 19 14
11 Orzeł Kiedrzyn 19 14
12 Sparta Tworóg 19 4