Zwycięstwa drużyn młodzieżowych MKS-u na zakończenie rundy

Trampkarze C1 Liga I

W sobotę i niedzielę grały również drużyny młodzieżowe MKS-u, dla których były to ostatnie mecze w tej rundzie rozgrywek.

Zawodnicy trenera Mirosława Uzara – trampkarze młodsi – pokonali sąsiada zza miedzy Polonie Poraj w stosunku 4:0. Zespół młodych myszkowian, wspierany finansowo przez firmę Netto, okazał się najlepszą drużyną rozgrywek, która w 10 spotkaniach zgromadziła 28 pkt., wygrywając 9 spotkań i remisując. Imponujący jest również dorobek bramkowy drużyny, 65 bramek strzelonych przy zaledwie 11 straconych.

Bardzo dobrze prezentowali się również w rundzie jesiennej zawodnicy trenera Sławomira Lamcha – juniorzy młodsi. W meczu kończącym zmagania ligowe w 2012r. zespół w zimowej scenerii pokonał rówieśników z Piasta Przyrów w stosunku 12:1. W 10 ligowych spotkaniach zespół juniorów młodszych zdobył 22 punkty, wygrywając 7 spotkań, przegrywając 2 spotkania i 1 remisując. Prawie identyczny jest stosunek strzelonych bramek do bramek straconych. Drużyna trenera Lamcha, wspierana finansowo przez Renault „Tandem” zdobyła 65 bramek i tracą ich zaledwie 12. Takie statystyki dały myszkowskiej drużynie drugie miejsce w ligowej tabeli.

Nie przez przypadek wskazujemy przy dobrym wyniku również nazwy sponsorów myszkowskiego sportu. Dzięki nim młodzieżowy sport może funkcjonować z tak dobrymi wynikami. Dodać należy, że ogromną pomoc organizacyjną zapewniła tym zespołom Pani Urszula Jędrusińska i „Orle Gniazdo”, które pomagało w transportowaniu naszych drużyn na mecze wyjazdowe.  Również przedsezonowy obóz letni zorganizowany w doskonałych warunkach właśnie w Orlim Gnieździe pozwolił scementować drużynę i pozwolił zawodnikom trampkarzy na zbudowanie odpowiedniej formy sportowej.

Dziękujemy za wszystko zawodnikom i trenerom a także wszystkim, którzy przyczynili się do tego wspaniałego wyniku.